THE GARDEN MOTHER P | Leaf Liturgy – Herbata Speciality
Ave Assam, the Garden Mother.

The morning leaves embrace you, and the dawn delights in you.

Calm our morn thirst with thy tender touch,

For blessed is the waking day in which you come.

THE GARDEN MOTHER

MOCNA KLASYKA

Assam to indyjska klasyka. Wybrane przez nas liście pochodzą z ogrodów założonych w 1905 r., które jako pierwsze w regionie zostały wyróżnione certyfikatem „Elephant Friendly Tea Garden”.

Bright living room with modern inventory
Bright living room with modern inventory

KOMU POLECAMY TEN SMAK?

Idealna herbata dla miłośników klasycznej czarnej herbaty. Świetny wybór o poranku, do śniadania, w pierwszej połowie dnia. Mocny, intensywny smak, to znak rozpoznawczy Assamu, ale THE GARDEN MOTHER to wyższe liście i delikatniejsze. Dzięki czemu nasz Assam nie jest gorzki. Ten Odkryj nowy wymiar jednej z najbardziej klasycznych herbat świata.

CODZIENNA JAKOŚĆ W TWOIM KUBKU

WYŻSZE LIŚCIE

SELEKCJA

EKOLOGIA

Liście herbat, które odkrywacie w puszkach i doypackach LEAF LITURGY są liśćmi z wyższych części gałązek. Dzięki temu unikamy goryczy i zyskujemy wachlarz niezwykłych smaków.

Gatunków herbat jest na świecie sporo. Wchodząc do herbaciarni czasem trudno dokonać wyboru. Ba! Nie jest nawet łatwo zrozumieć wszystkie nazwy i skróty. Dlatego przychodzimy z pomocą. Nie musisz znać się na herbatach by cieszyć się ich smakiem. Przeprowadziliśmy selekcję dla Ciebie. Oddajemy Ci według nas najpyszniejsze herbaty, którymi możesz cieszyć się na co dzień.

Wszystkie oferowane przez nas herbaty pochodzą z plantacji ekologicznych. Proponujemy Wam też piękne opakowania wielorazowe (tuby) i kompostowalne opakowania uzupełniające (doypack). Nasza ekologiczność została potwierdzona certyfikatem PL-EKO-07.

1,5 łyżeczki na kubek

13 gr na litr wody

Temperatura wody: 98’C

Czas parzenia: 3 min

PROPOZYCJA PARZENIA

Charakter: aromatyczny, mocny, trwały

Wysokość uprawy: 100 – 150 metrów

Napar: bordowy

Liście: mniejsze, lekko skręcone

INFORMACJE

JAK ZAPARZYĆ HERBATĘ THE GARDEN MOTHER – ASSAM?

I

II

III

IV

V

VI

ODMIERZ LIŚCIE HERBATY

SKORZYSTAJ Z ZAPARZACZA

ZAGOTUJ WODĘ

ZALEJ LIŚCIE I PARZ

USUŃ LIŚCIE

CIESZ SIĘ PYSZNĄ HERBATĄ

Na klasyczny kubek herbaty (240 ml), przygotuj 1,5 łyżeczki liści.

Dla komfortu polecamy ze skorzystania z zaparzacza, choć oczywiście możesz nasypać liście bezpośrednio do naczynia, w którym będzie parzona herbata.

Assam to czarna herbata, którą parzymy prawie wrzątkiem, czyli wyłączasz czajnik tuż przed zagotowaniem wody lub odczekujesz chwilę po jej zagotowaniu.

Wodę o wskazanej temperaturze wlewasz do naczynia z liśćmi lub zaparzaczem i parzysz herbatę 3 minuty.

Po wybranym przez siebie czasie parzenia, usuń fusu z herbaty.

Po usunięciu zaparzonych liści Twoja herbata jest gotowa. Smacznego!

ZALEJ HERBATĘ GORĄCĄ WODĄ, PUŚĆ JEDEN Z TYCH KAWAŁKÓW I JAK SKOŃCZY SIĘ PIOSENKA, DELEKTUJ SIĘ BOSKIM NAPOJEM.

The Black Keys – Lonely Boy

Dr. Dre – The Next Episode ft. Snoop Dogg, Kurupt, Nate Dogg

Earth, Wind & Fire – September

THE GARDEN MOTHER to nasz najczęstszy wybór o poranku. Pyszna, mocna, wyrazista. Parzymy od razu cały dzbanek i szykując się do pracy, krzątamy się po domu z kubkiem. Jak czujemy się niewyspani, to wsypujemy więcej liści. 1/2 naszego duetu nawet lubi jak herbata lekko ostygnie. Można uzależnić się od niej jak od kawy. Polecamy ją w pierwszej połowie dnia, ponieważ jest pobudzająca. Jednak jest ona tak pyszna, że czasem, w drugiej połowie dnia, sypiemy mniej liści i parzymy jej delikatniejszą wersję. Nasi LEAFowi przyjaciele lubią ją pić z mlekiem. Według nas sprawdzi się świetnie z każdym dodatkiem.

JAK LEAF LITURGY PARZY THE GARDEN MOTHER?

PAMIĘTAJ, TO TY TU RZĄDZISZ. CHCESZ PARZYĆ NAPAR DŁUŻEJ – PARZ! CHCESZ NASYPAĆ WIĘCEJ SUSZU – NASYP! BAW SIĘ TYM. SZUKAJ SWOJEJ WŁASNEJ RECEPTURY.